Login


Silická ľadnica únor 2017

05.05. 2017
Silická ľadnica únor 2017 SPELEOAQUANAUT

V termínu 16.2. - 19.2. jsme se znovu vypravili na Slovensko za krásami Silické jeskyně. Od začátku provázely miniexpedici drobné organizační problémy, neboť na Slovensko přišla po letech zima a na Silici zamrzl přívod vody do domu, ve kterém obvykle přespáváme. V našem druhém ubytovacím zařízení na stadionu v Kunové Teplici pro změnu mráz roztrhal ventil od kotle na teplou vodu. Ten se však provizorně podařilo spravit a tudíž odjezdu nic nebránilo.

Tedy až na zdravotní komplikace několika členů expedice, takže nakonec jsme ve čtvrtek vyrazili z Humpolce jen jedním autem v pěti místo dvěma v osmi.

V jeskyni se zároveň realizovalo několik týmů takže jsme víceméně provedli všechny naplánované činnosti.

Pořizovali jsme fotografickou dokumentaci dómů Kazatelna, U Hříbku a Karina. Dále jsme pokračovali v prolongační činnosti v severní chodbě, kde se začíná postupně ztrácet vertikální charakter. Po cestě jsme osadili několik kramlí, které mírně zjednodušují přístup do Kazatelny.

Vzhledem k nížšímu stavu vody byl v sobotu ještě proveden pokus proniknout do přítokového sifonu, jehož puklina je ale nad vodou neprůlezná. Nadějný je ale fakt, že pod vodou se rošiřuje, možná tedy bude příležitost pro potápěče.

Ondřej Novák

Foto Pavel Cibulka

Zdroj: http://www.speleoaquanaut.cz/clanek-silicka-ladnica-1-351

Zpět na hlavní výpis

Společnost pro historii potápění Česká republika / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Na Košince 2423/3a, 180 00 Praha 8, Czech Republic
Mobile: +420 736 506 534, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign