Login


HDS CZ na Valné hromadě SČP 26.11.2011

09.02. 2012
HDS CZ na Valné hromadě SČP

Dne 26. listopadu 2011 proběhla ve Společenském sále Kulturního domu v Neratovicích Valná hromada Svazu českých potápěčů. Jednalo se o hodnotící a volební VH po ukončení tříletého volebního období 2008-2011. Byly zde prezentovány zprávy o činnosti, hospodaření Svazu a rovněž zpráva jeho Revizní komise.
Přes řadu problémů, daných zejména hospodářskými těžkostmi státu, byla činnost svazu hodnocena převážně pozitivně. Stranou však nezůstaly i problémy, které toto období svaz provázely. Šlo zejména o kvalitu činností a výsledků některých odborných komisí a také problematika spolupráce se Svazem potápěčů Moravy a Slezska. I zde však byly nastíněny možnosti vedoucí k řešení těchto problémů.
Stranou nezůstalo ani hodnocení zasloužilých členů SČP, jejichž dlouholetá činnost v rámci jejich klubů ve prospěch SČP a potápění v ČR byla oceněna udělením Čestných odznaků SPČR. Naše Společnost pro historii potápění ČR se na této události prezentovala panelem, na kterém v textové části referovala o aktivitách a cílech HDS CZ a na řadě fotografií dokumentovala řadu úspěšných akcí, jež ve svém prvním tříletém období uskutečnila. Na VH se sešla i řada našich členů, kteří jsou stále aktivní i v práci pro SČP. Mezi nimi byl i Milan Machálek, který byl oceněn Zlatým Čestným odznakem SPČR. Veteráni rádi uvítali možnost pohovořit s letitými kamarády, ale také s těmi mladšími členy SČP, kteří znalost historie potápění v naší zemi neponechávají stranou svých zájmů. Přítomní členové HDS CZ odpovídali na řadu dotazů, týkajících se minulosti našeho potápěčského sportu i pracovních aktivit. Projevený zájem řady přítomných svědčí o tom, že HDS CZ svoje aktivity orientuje správným směrem.
       Ing. Oldřich Lukš

Prezídium SČPPrezídium SČPČlenové SČPČlenové SČPHodnocení zasloužilých členů SČPČlenové HDS CZČlenové HDS CZDiskuze HDS CZ

Zpět na hlavní výpis

Společnost pro historii potápění ČR, z.s. / The Historical Diving Society Czech Republic
Address: Za zastávkou 373, Dolní Měcholupy, Praha 10, ZIP Code: 111 01, Czech Republic
Mobile: +420 734 119 442, E-mail: info@hdsczech.cz, www: www.hdsczech.cz

Created by © 2009/2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign